Sklep z monitoringiem IP – czy to wystarczający środek ku jego ochronie?

Wielu właścicieli sklepów decyduje się na założenie monitoringu. W razie kradzieży zapis z kamery może pomóc w znalezieniu sprawców. Często w sklepach montuje się także tak zwany monitoring IP, czyli taki, który dzięki łączu internetowemu przesyła obraz na żywo do właściciela sklepu.

Niemniej jednak okazuje się, że sklep z monitoringiem IP nie staje się automatycznie w pełni bezpieczny. Samo zamontowanie kamer nie wystarcza, warto także zastanowić się nad tym, co możesz zrobić, aby korzystać z przesyłanego obrazu.

Niektórzy przedsiębiorcy zdecydowali się na przykład na zakup dodatkowego monitora, który znajduje się w domu, i który na żywo pokazuje to co dzieje się w sklepie. Jest to bardzo rozsądne rozwiązanie, ponieważ pozwala Ci korzystać z potencjału, który daje Ci monitoring IP. Prawdopodobnie za jego zamontowanie zapłaciłeś niemało, czemu więc miałbyś go marnować?

Ponadto pamiętaj, by zabezpieczyć łącze internetowe w sklepie. Przemyślni złodzieje potrafią najpierw pozbawić budynek dostępu do Internetu, a potem dokonać kradzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *